פירוק חברה מרצון

פירוק מרצון

חברה נחשבת לישות משפטית נפרדת מבעליה, ויש לכך השלכות שונות ברמה המשפטית, כולל תהליך פירוקה של חברה. הפסקת פעילותה של חברה אינה מספיקה כדי לפרקה. מדובר על תהליך שלם הנקרא פירוק מרצון. הוא כולל מספר שלבים ועמידה בדרישות שונות שקובע החוק, ביניהן פירעון מלא של חובות החברה. במסגרת פירוק מרצון החברה עושה שימוש בכל נכסיה ומשאביה כדי לסגור את חובותיה באופן מלא. רק לאחר מכן ניתן לפרק אותה באופן רשמי. כל עוד אין לחברה נושים, ניתן לבצע את התהליך ללא מעורבות של בית המשפט בעניין, אך חשוב שהתהליך יבוצע בליווי עורך דין המתמחה בדיני חברות ובעל ניסיון בליווי פירוק חברה.

בעקבות אילו מצבים יכול להתבצע פירוק מרצון?

ישנם מצבים שונים שבעקבותיהם יתחיל הליך של פירוק מרצון. כך למשל, כאשר החברה נקלעת לקשיים כלכליים ועל סף חדלות פירעון, במצב זה בעלי המניות יכולים להחליט על הפירוק עוד לפני שהחברה מגיעה למצב בו חובותיה מגיעים לגובה שאינה יכולה לעמוד בו. מצב נוסף שעשוי להוביל לפירוק מרצון של חברה הוא חוסר פעילות של החברה. חשוב לשים לב כי במצב בו חברה אינה פעילה אך עדיין רשומה כחברה עליה להמשיך ולשאת בתשלומי האגרה השנתית כדין כל זמן שהיא רשומה ברשם החברות ולא פורקה, ניתן להגיש בקשה לפטור מאגרות במסגרת הבקשה לפירוק מרצון של החברה. סיבה נוספת לפירוק מרצו ןשל החברה היא חוסר הסכמה בין בעלי המניות על המשך דרכה של החברה, כאשר כל צד מוביל לכיוון אחר, במקרה זה ובלבד שהחברה יכולה לפרוע את כל חובותיה, יוכלו לקבל החלטה בהתאם לדין על פירוק מרצון של החברה.

מהם תפקידיו של עורך הדין המלווה את הפירוק?

פירוק מרצון הוא תהליך מורכב מאוד הכולל שלבים שונים ותנאים בהם צריכים לעמוד מייסדי החברה כדי להתחיל בתהליך. כך למשל, כלל בעלי המנויות צריכים לחתום על תצהיר כושר פירעון שאומר שהחברה יכולה לפרוע את כלל חובותיה עד שנה מיום החתימה. צריכה להיערך אסיפה של כלל בעלי המניות בה תתקבל החלטה על הפירוק וימונה נאמן האחראי לכך. את התצהיר יש לשלוח לרשם החברות ואותו נאמן אחראי לפירעון חובות החברה. עורך הדין ילווה את כל שלבי התהליך, ידאג שדברים ייעשו כחוק וגם שזכויותיהם של בעלי המניות יישמרו.

עו"ד כרמית ודיסלבסקי מתמחה במשפט מסחרי, חברות ונדל"ן ובעלת ניסיון בפירוק חברות מרצון. מוזמנים ליצור קשר.

פירוק מרצון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

מעוניין לרכוש דירה יד שנייה?

הנה מספר נקודות שכדאי לשים אליהן לב ואשר שעשויות לסייע לך בתהליך הרכישה: בדוק את התקציב שלך וככל שהינם נדרשים לקבל הלוואה המובטחת במשכנתא אז תקבל אישור עקרוני למשכנתא. בדוק

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: