עורך דין קניית דירה

עורך דין רכישת דירה

עסקאות נדל"ן הן עסקאות שנחשבות מורכבות מאד לא רק עבור אדם שמוכר או קונה דירה פעמים בודדות בחייו אלא גם עבור קבלן המוכר דירות רבות בשנה או משקיע אשר קונה ומוכר דירות לעיתים קרובות. בכל מקרה, כאשר דירה נרכשת הרבה מאוד עומד על הפרק. רוב האנשים לוקחים משכנתא גבוהה כדי לרכוש דירה ולכן חשוב להם שדברים יתנהלו כפי שצריך ולשם כך חשוב שישכרו את שירותיו של עורך דין שילווה את רכישת דירה ויבחן את העסקה וילווה אותה עד להשלמתה בהתאם להסכם.

תפקידיו של עורך דין רכישת דירה

כאמור, עורך דין רכישת דירה מלווה את הקונה מתחילת התהליך עד סיומו ומטפל בכל דבר הקשור למישור המשפטי. בתחילת התהליך הוא ידאג לביצוע בדיקות שונות כמו וידוא שהמוכר אכן רשום כבעלי הדירה, וידוא שאין שעבודים או עיקולים וגם בדיקת תשריט הדירה בעירייה, ככל שישנו, על מנת לוודא שאין חריגות בניה וזאת בנוסף לקבלתו של הקונה חוות דעת שמאית מוקדמת משמאי מוסמך. כל אלה חשובים כדי שלא תקנו חתול בשק לפחות במובן המשפטי. לאחר בדיקות והתקדמות התהליך יבדוק עורך הדין את חוזה המכר. בד"כ החוזה לא יתקבל כפי שהוא אלא יתנהל מו"מ בניסיון להיטיב את התנאים ולשמור על האינטרסים וזכויות הקונה. לאחר הגעה לנוסח חוזה סופי ילווה עורך הדין את הקונה גם במעמד החתימה ועד לרישום הזכויות בנכס כדין על שם הקונה.

האם חשוב עורך דין גם ברכישת דירה מקבלן?

חשוב שרוכש דירה מקבלן ישכור עו"ד מטעמו שיבדוק את הסכם הקבלן ויוודא כי הוא תואם לדין, לרבות לעניין הבטחת כספי הרוכש, בטוחות, מועדים, עיכובים במסירה, ליקויים, פיצויים, מועדי רישום, פרוטוקול מסירה, ועוד וככל שלא אזי לערוך נספח שינויים מסודר להסכם המפרט את כל השינויים המתבקשים על ידי הקונה להסכם.  חשוב לציין כי עו"ד של הקבלן אינו מייצג את הקונה אלא את הקבלן בלבד וכי שכר הטרחה שמשלם הקונה לעו"ד של המוכר הינו בגין רישום הזכויות על שם הקונה בסיום הפרויקט והכל בהתאם למועדים הקבועים בחוק. כן מומלץ לשכור שירותיו של איש מקצוע (מהנדס) על מנת שיבדוק את המפרט הטכני של הדירה ויתן את התייחסותו.

עו"ד כרמית ודיסלבסקי מתמחה בענייני מקרקעין כמו גם במשפט המסחרי. היא מייצגת קונים ומוכרים בעסקאות יד שניה או עסקאות מול קבלן, כולל בעסקאות בעלי מורכבות שונה. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

אתגרים נפוצים בהקמת סטארטאפ

ישנם לא מעט אתגרים בהקמת סטארטאפ! להלן, מספר סוגיות בודדות (אין המדובר ברשימה מקיפה של סוגיות) שיש לקחת בחשבון במסגרת הקמת המיזם: בחירת הישות המשפטית / המבנה העסקי המתאים ביותר

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: