עורך דין מכירת דירה

עו"ד מכירת דירה

אמנם לא המוכר הוא זה המוציא סכום גבוה מכיסו כאשר הא מוכר את הנכס, אך גם עבורו זוהי עסקה משמעותית מאוד וגם לו יש היבטים מיסויים ואחרים שהוא צריך לבחון ולקחת בחשבון. דירה מהווה ברוב המקרים חלק משמעותי מאוד מכלל רכושו של אדם כך שאם הוא מוכר אותה הוא צריך לוודא שהעסקה תתנהל כפי שצריך ושהוא יקבל את כל התמורה המגיעה לו. עו"ד מכירת דירה אשר ילווה את המוכר מתחילת התהליך יוודא שאכן דברים מתנהלים היטב. לא רק ההתנהלות מול הקונה קובעת הרבה מאוד לגבי העסקה אלא גם נושאים נוספים שיש לקחת בחשבון כמו מיסוי מקרקעין: גובה המיסים שישלם המוכר בשל ביצוע העסקה, לרבות אגרות והיטלים שונים, כגון: היטל השבחה, חריגות בנייה בנכס ועוד.

בדיקות המתבצעות לגבי מיסוי בעזרת עו"ד מכירת דירה

כאמור, בעסקת מקרקעין יש עניינים רבים שיש לבדוק ולקחת בחשבון, הן מול הקונה והן באופן כללי. אם מדובר על מיסוי למשל, חייב להיות תכנון מס תוך לקיחה בחשבון של כלל המיסים וההיטלים שיצטרך המוכר לשלם בעקבות העסקה. עו"ד מכירת דירה המתמחה במיסוי יוכל להנחות אותו איך להתנהל כך שיוכל לנצל פטורים המגיעים לו ולצמצם את המס שעליו לשלם. מס שבח למשל הוא אחד המיסים שיש לשלם בעת מכירה והוא מבטא את הפער בין ערך הדירה עם קנייתה לבין ערכה בזמן מכירתה. ישנן אפשרויות שונות לקבלת פטור ממס שבח, אפילו במכירת שתי דירות. היטל נוסף הוא היטל השבחה המשולם לרשות המקומית אם הנכס עבר שדרוג כלשהו כמו תוספת בניה, בניית ממ"ד ועוד. אלה רק מספר דוגמאות. נושא המיסוי הוא רחב ותלוי גם בנסיבות המכירה.

בחירה נכונה של עורך דין להצלחת העסקה

בחירה נכונה של עו"ד מכירת דירה היא חשובה להצלחת העסקה. הוא חיוני קודם כל לביצוע הבדיקות המשפטיות הנדרשות, למשל כאלה הנוגעות לרישום הנכס. בהמשך, החוזה המתקבל תלוי בידע של עורך הדין, ניסיונו ויכולותיו לנהל מו"מ תוך שמירה על האינטרסים והזכויות של המוכר. בחירת עורך דין שתיעשה על סמך מספר בדיקות והשוואות, על סמך המלצות ולא באופן נמהר ואקראי תבטיח שבסופו של דבר תבצעו את העסקה הטובה ביותר עבורכם.

עו"ד כרמית ודיסלבסקי מתמחה במקרקעין ובמשפט מסחרי. היא מלווה עסקאות מקרקעין שונות, ממכירת דירות יד שניה דרך מכירת דירות מקבלן, התחדשות עירונית ועוד. מוזמנים ליצור קשר.

עו"ד מכירת דירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

מעוניין לרכוש דירה יד שנייה?

הנה מספר נקודות שכדאי לשים אליהן לב ואשר שעשויות לסייע לך בתהליך הרכישה: בדוק את התקציב שלך וככל שהינם נדרשים לקבל הלוואה המובטחת במשכנתא אז תקבל אישור עקרוני למשכנתא. בדוק

קרא עוד >>
מה זו צוואה הדדית?

צוואה הדדית זו צוואה במסגרתה שני בני הזוג מורישים ומצווים את כל רכושם לבן הזוג שיוותר בחיים לאחר מותם. צוואה זו ניתן לערוך בין אם במסמך אחד או בין אם

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: