יפוי כח מתמשך!

כל אדם מעל גיל 18 שהינו כשיר על פי דין, יוכל לערוך מסמך משפטי שנקרא יפוי כח מתמשך בו יגדיר ויסמיך את מי שיטפל בענייניו הרפואים, רכושיים ואישיים במקרה בו כבר לא יהיה כשיר לעשות זאת בעצמו.

במסגרת יפוי הכח, יכול הממנה להסמיך יותר מאדם אחד עליו הוא סומך שיקבל החלטות ויטפל בענייניו. במקרה של יותר ממיופה כח אחד יש לקבוע מנגנון של תהליך קבלת החלטות ומה קורה במקרה של מחלוקת ביניהם.

יפוי כח מתמשך בעצם נועד לסייע ולתת אלטרנטיבה אחרת למצב שהיה נהוג הרבה מאוד שנים לפיו אם אדם הפך ללא כשיר משפטית אזי היו פונים לאפוטרופוס הכללי על מנת שימנה לו אפוטרופוס שיטפל בענייניו ויקבל עבורו החלטות בכל אחד מהתחומים הרשומים לעיל.

אחד היתרונות של יפוי הכח המתמשך על פני הפניה בבקשה למינוי אפוטרופוס מהאפוטרופוס הכללי הינו כי האדם בעודו כשיר יכול לקבוע בעצמו מי יטפל בעניינינו ואף להגדיר הנחיות מפורטות של דרישותיו לעניין הטיפול בו, ברכושו ובעניינינו הרפואיים.

חשוב לציין כי ישנן פעולות מסויימות לגביהן יצטרך הממנה לתת הסמכה מפורשת על מנת שמיופה הכח יוכל לבצע וכן כי ישנן פעולות מסויימות המחייבות את אישור בית המשפט ולא ניתן לבצע באמצעות יפוי הכח המתמשך ללא אישור בית המשפט כאמור, כך לדוגמה מכירת דירה לא תתאפשר באמצעות יפוי הכח המתמשך ועסקה זו מחייבת אישור מראש של בית המשפט.

כרמית ודיסלבסקי, עו"ד נוטריון ומגשרת מוסמכת.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: