הסכם מייסדים

עורך דין הסכם מייסדים

חברה היא גוף המורכב מחלקים רבים שצריכים ליצור דבר אחד שלם שעובד בצורה הרמונית. כדי שכך יהיה, צריך ממש מתחילת הדרך להגיע להסכמה בנושאים שונים וליישר קו בין מקימי החברה, המייסדים שלה. הסכם מייסדים הוא אותו הסכם ראשוני שאמור לקחת את החברה קדימה ולאפשר לה להתפתח ולצמוח. במסגרת ההסכם צריך לקבל החלטות במגוון רחב של נושאים, לעיתים גם נושאים שמייסדי החברה לא מודעים אליהם ולצורך להגיע בהם להחלטות, במיוחד אם אלה מייסדים שזו החברה הראשונה שלהם. לכן, חשוב שההסכם ייקבע וייחתם בליווי עורך דין המתמחה בתחום.

מה צריך לכלול הסכם מייסדים?

הסכם מייסדים מפרט את חובותיהם וזכויותיהם של מייסדי החברה, את חלוקת התפקידים והסמכויות ביניהם, נושא שחשוב להגיע בו להסכמה ברורה  וחד משמעית כדי שהחברה תוכל לפעול היטב וכל אחד יידע את מקומו. במסגרת ההסכם יפורטו מטרות החברה, חזונה לצד נושאים טכניים יותר הקשורים לניהול וגם לבעלות על החברה כמו חלוקת מניות בין בעלי המניות, הדרך למינוי דירקטורים ובעלי משרות בכירות בחברה, מבנה הון המניות, זכות לסירוב של מייסד לגבי השקעות עתידיות ובכלל האופן בו יתבצעו השקעות עתידיות שהן מעבר להשקעה הראשונית, העברת מניות לצד נוסף ועוד. הסכם מייסדים גם מגן על זכויותיהם של מייסדים המחזיקים במניות מיעוט. נושא נוסף שחשוב לכלול הוא הדרך לפתרון סכסוכים, האם למשל באמצעות בוררות והאם ישנו בורר המקובל על כולם.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין לכתיבת ההסכם?

כאמור, לא תמיד מייסדי חברה מודעים לחשיבות הרבה של ההסכם ולנושאים שחשוב לכלול בתוכו ולכך חשוב עורך דין בעל ניסיון רב בנושא. מעבר לכך, עורך הדין יוכל לנסח את הדברים באופן ברור וחד משמעי מבחינה משפטית כך שברגע האמת לא יהיה מקום לספק בנושא כזה או אחר. הוא יוכל כבר בזמן ניסוח ההסכם לתקן ניסוחים שגויים או לא ברורים שיכולים להביא לסכסוכים ומחלוקות בעתיד. עורך דין המתמחה בתחום יוכל גם לוודא שכל סעיף בהסכם נקבע בהתאם לחוק, למשל חוקים העוסקים בניירות ערך. אם ישנה מחלוקת בין מייסדים כבר בזמן ניסוח ההסכם עורך הדין יוכל להביא לפתרון אותה מחלוקת.

עו"ד כרמית ודיסלבסקי מתמחה בנדל"ן ובמשפט מסחרי ומלווה חברות ועסקים בשלבים שונים, החל מהקמתם דרך התנהלותם השוטפת ועד לפירוקם, ככל שחלילה יידרש. מוזמנים ליצור קשר.

הסכם מייסדים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: