הסכם הלוואה

עורך דין מומחה לענייני הסכמי הלוואה

יוקר המחיה והמציאות המורכבת שישנה בארץ, כולל בימים אלה ממש, מביאים לכך שאנשים רבים נמצאים במינוס תמידי שרק הולך ותופח עם הזמן. הפתרון שלהם למצב זה הוא לקיחת הלוואות. אם בשוטף אנשים זקוקים להלוואות, על אחת כמה וכמה כאשר הם נמצאים לפני רכישה משמעותית או כאשר הם נדרשים להוצאה גדולה באופן לא מתוכנן. הלוואות ניתן לקחת מגורמים שונים, החל מהבנק דרך גופים חוץ בנקאיים כמו חברות אשראי ועד אנשים פרטיים, כולל חברים או קרובי משפחה. במיוחד כאשר ההלוואה נלקחת מגורם פרטי, ועוד יותר מאדם שאתם מכירים, חשוב לנסח הסכם הלוואה שהוא חוזה משפטי וצריך להיות כתוב עפ"י דיני חוזים ולא באופן אקראי.

מה חשוב לכלול במסגרת הסכם הלוואה?

כאמור, הסכם הלוואה הוא חוזה לכל דבר. אל תסתמכו על כך שאתם מכירים היטב את המלווה, או לחילופין את הלווה אם אתם המלווים. דברים צריכים מהתחלה להיות ברורים וחד משמעיים כך שלא יהיה מקום לספק באופן בו הם אמורים להתנהל. ההסכם צריך לכלול את הסכום להלוואה, את מועד העברת הכסף ללווה: האם בבת אחת או בחלקים, את תקופת ההחזר וגובה כל תשלום, הריבית וגם איך מתנהלים כשצד מפר את ההסכם ומהי הבטוחה להחזר ההלוואה. ההחזר יכול להיקבע בתשלומים שווים הכוללים בתוכם קרן וריבית, או כהלוואת גשר בה מתחייב הלווה להחזיר את כל הקרן והריבית יחד במועד מסוים למשל כאשר הוא יודע על קרן או חיסכון שאמורים להשתחרר.

מדוע חשוב לנסח את ההסכם בליווי עורך דין?

הסכם הלוואה יקבל תוקף משפטי רק אם יעמוד בכל הנדרש במסגרת דיני חוזים, למשל שסכום ההחזר אינו גבוה מדי בשל ריבית מנופחת שאינה תואמת את הקבוע בחוק. לשם כך נדרש ליווי של עורך דין. הוא גם יוודא שתנאי החוזה נקבעים מתוך חופש מוחלט של שני הצדדים מבלי שצד אחד מנצל את מצוקתו של הצד האחר. חשוב לבחור עו"ד שיש לו את הידע והניסיון בדיני חוזים בכלל ובכל הנוגע להסכם מסוג זה בפרט כך שיוכל לשים לב שישנה התייחסות לכל הנושאים הרלוונטיים וגם לוודא שההסכם מנוסח היטב, באופן ברור וחד משמעי.

עו"ד כרמית ודיסלבסקי מתמחה בנדל"ן ובמשפט מסחרי לרבות דיני חוזים. כל לקוח מקבל את הליווי והייצוג המקצועיים ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

הסכם הלוואה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: