דגשים ביפוי כח מתמשך לעוסק מורשה ולבעל מניות בחברה!

יפוי כח מתמשך לבעלי עסקים וחברות!

במקרה בו הממנה, אדם בגיר מעל גיל 18 וכשיר המעוניין לערוך יפוי כח מתמשך הוא גם בעלים של עסק כעוסק מורשה או בעלים של חברה, יש לתת הוראות והנחיות מפורשות לעניין מה יעשה עם העסקה במקרה בו האדם יחדל להיות כשיר.

לעניין חברה – יש לבדוק את מסמכי הייסוד של החברה ואת תקנון החברה ולבדוק האם ישנה התייחסות כלשהי לכתבי הצבעה וכי אין הגבלה לתת כתב הצבעה ולתת הנחיות מפורשות בהתאם ביפוי הכח המתמשך ולמנות במסגרת יפוי הכח את מיופה הכח כשלוח ובעל הצבעה בשם הממנה.

לעניין עוסק מורשה – יש לתת התייחסות והנחיות מפורטות למה יעשה עם העסק ביום בו יחדל הממנה להיות כשיר, כך לדוגמה האם מוכרים את העסק (לכתוב הנחיות לסגירת העסק ומכירת נכסיו) או ממשיכים לתפעל אותו, הנחיות לעניין מורשה חתימה, סנכרון מול רו"ח של העסק (דיווחים לרשות המיסים וביטוח לאומי תחת פיקוח של מיופה הכח), חתימה מול ספקים, לקוחות, הסכמים, הוספה בחשבון הבנק של העסק את מיופה הכח כמורשה חתימה. החלטות לעניין קצבה חודשית לממנה לצורך מחייתו וכיוצב'.

יש לשים לב לנושאים ולפעולות המחייבות אישור של בית המשפט כמו מכירת נכס.

מעוניין לערוך יפוי כח מתמשך, צור עמנו קשר ונשמח ללוות אותך בתהליך.

כרמית ודיסלבסקי, עו"ד נוטריון ומגשרת מוסמכת.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

מה זו צוואה הדדית?

צוואה הדדית זו צוואה במסגרתה שני בני הזוג מורישים ומצווים את כל רכושם לבן הזוג שיוותר בחיים לאחר מותם. צוואה זו ניתן לערוך בין אם במסמך אחד או בין אם

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: